II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 02.01.2022

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na inwestycje.

Od jutra Msze święte w tygodniu o godz. 7.00 i 16.00.

W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 10.30, 11.30 i 15.00. Tak jak w roku ubiegłym będą przygotowane specjalnie zestawy, w których znajdować się będzie kreda i kadzidło, które na końcu Mszy świętej poświęcimy, aby zabierać je do naszych domów. Dokonamy także poświęcenia wody. Ofiary składane na tacę w tym dniu są z przeznaczeniem na misje. W tym też dniu przed kościołem przedstawiciele zespołu Nowa Orawa będzie sprzedawać swoje płyty z orawskimi kolędami i pastorałkami. W dniu Trzech Króli przez naszą parafię przejdzie ORSZAK KRÓLEWSKI, który wyruszy o godz. 10.00 przy akompaniamencie zespołu Rombań spod remizy OSP i przejdzie do kościoła. Zapraszamy dzieci i rodziców do wzięcia udziału w tym orszaku. Prosimy dzieci, w miarę możliwości, o przygotowanie i ubranie koron na głowy oraz strojów regionalnych.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

W tym roku w naszej parafii nie było tradycyjnej kolędy. Rodziny gromadziły się jednak na Mszach świętych podczas których modliliśmy się o Boże błogosławieństwo rodzin i domów. Chcemy wyrazić gorące i serdeczne podziękowania za zrozumienie i wszelką ofiarność. Do naszych podziękowań dołącza się też Pan organista, kościelny Br. Józef oraz ministranci.

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kalendarze parafialne na rok 2022. Zachęcamy nie tylko naszych parafian, ale i sympatyków do ich zabierania. Niech one będą wyrazem naszej wdzięczności za wszelkie dobro jakie doświadczamy z Waszej strony.

W czwartek pochowaliśmy śp. Zbigniewa Szafrańskiego, za którego zamówiono 117 Mszy świętych, z których 6 zostanie odprawione w naszym kościele, a pozostałe odprawi wujek jego żony ks. Stefan Świdroń. Zmarła też śp. Aneta Palenik. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

02Wszystkim parafianom oraz sympatykom naszej chyżniańskiej parafii życzymy wszelkich Bożych łask w nowym 2022 roku oraz opieki świętej Anny