NIEDZIEA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26.12.2021 r

W piątek sylwester. O godz. 17.00 uroczysta Msza święta na zakończenie roku oraz nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych: 8.00, 9.30, 10.30, 11.30 i 15.00.

Przyszła niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na inwestycje.

Od 3 stycznia powracamy do porządku Mszy świętych rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 16.00.

Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy, podobnie jak w tamtym roku, poszczególne Rodziny na Mszę świętą o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla domu i rodziny. I tak: 27. 12 poniedziałek (dół) – od Państwa Podchalicz do Państwa Kulawiak oraz z Zawodzia i Bugaja, 28. 12 wtorek (dół) – od Państwa Lenczowskich do Państwa Zbela, 29. 12 środa (góra) – od Państwa Gnida do Państwa Paściak, 30. 12 czwartek (góra) – od Państwa Gjądła do Państwa Kulasiak. W czasie tych Mszy świętych będzie możliwość – wedle uznania – złożenia ofiary do puszek na utrzymanie organisty, kościelnego, ministrantów i kapłana. Tradycyjnie został wydrukowany kalendarz parafialny, który otrzyma w prezencie każda Rodzina.

Dziękujemy za ofiarowanie i przywiezienie choinek, a także dziękujemy za sprzątanie kościoła na święta oraz za pomoc przy dekoracji kościoła. Wyrazy wdzięczności kierujemy także za wszelkie przejawy życzliwości i składane ofiary oraz za produkty na stół świąteczny.

Wolontariat Szkoły Podstawowej w Chyżnem wraz z opiekunami pragnie raz jeszcze podziękować za ofiarność podczas zbiórki produktów żywnościowych i kiermaszu świątecznego, gdzie ze sprzedaży stroików uzbierano 1906 zł., dzięki czemu mógł obdarować potrzebujących i samotnych naszych parafian świątecznymi podarunkami.

W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy: śp. Annę Gnida, za którą zamówiono 116 Mszy świętych, z których 6 zostanie odprawione w naszym kościele; śp. Małgorzatę Zbela – zamówiono 126 Mszy świętych, 7 – w naszym kościele; i śp. Annę Czerwień – zamówiono 101 Mszy świętych, 6 – w naszym kościele. Pozostałe Msze święte będą odprawione w innych kościołach karmelitańskich. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…