I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06. 03. 2022 r.

Dzisiejsza niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na inwestycje, już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

We wtorek przypada Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim kobietom składamy najlepsze życzenia: Wszystkiego co dobre i piękne, a także tradycyjnie zdrowia i Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Patronki świętej Anny. Jednocześnie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 16.00.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: w czwartek po Mszy świętej o godz. 16.00 droga krzyżowa z udziałem dzieci, w piątek po Mszy świętej o godz. 7.00 i 16.00 droga krzyżowa dla starszych, a o godz. 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy z racji pracy nie mogli być wcześniej. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Za odprawienie drogi krzyżowej lub uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego).

Do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy zebraliśmy jak dotąd kwotę 9.200 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary i nadal można do tych puszek składać swoje datki na ten cel, bo jak widzimy problem wcale nie znika.

W kancelarii parafialnej można nabywać w ramach akcji Caritas ”baranki wielkanocne” w cenie 7 zł.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 rozdanie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej, a po jej zakończeniu krótkie spotkanie w kościele z tymi dziećmi i ich rodzicami. Natomiast na godz. 17.00 do jadalni naszego Domu Zakonnego zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

W naszej archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się okres Komunii świętej wielkanocnej. Trwa on do uroczystości Trójcy Świętej czyli do 12 czerwca.

Tym, którzy podjęli postanowienia wielkopostne życzymy wytrwałości, a wszystkim dobrego przeżycia Wielkiego Postu i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.