I NIEDZIELA ADWENTU – rok B 03.12.2023 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT. Roraty będą odprawiane w tygodniu o godz. 7.00. W adwencie NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ. Dla dzieci uczestniczących z lampionami w roratach, przygotowana jest specjalna plansza. Zaznaczamy, że obrazki do naklejania otrzymują TYLKO dzieci obecne na roratach. Nie rozdajemy obrazków dzieciom nieobecnym. Za uczestnictwo w roratach przewidziane są nagrody. Dzieci też mogą zabrać ze sobą papierowe prezenty, wyłożone w koszu przy ołtarzu, które po spełnieniu zadania lub dobrego uczynku podpisane i nie złożone przynoszą do kościoła na roraty, i z nich będziemy losować dziecko, które zabierze do domu na jeden dzień figurkę św. Franciszka wraz z zestawem modlitw. Tymi „prezentami” dla Pana Jezusa przystroimy CHOINKĘ DOBRYCH UCZYNKÓW.

W środę podczas Mszy św. roratniej będzie wyjątkowy gość – święty Mikołaj, grzecznym dzieciom i dorosłym pewnie przyniesie jakieś upominki.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu pod koniec Mszy świętej dzieci z klasy trzeciej, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają medaliki Matki Bożej Szkaplerznej.

Taca z dzisiejszej niedzieli jest z przeznaczeniem na inwestycje. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Do puszki z napisem „Kościół na Wschodzie” przez cały tydzień można składać ofiarę na ten cel, za które już teraz serdecznie dziękujemy!

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – małe świecew cenie nie mniej niż 15 zł.oraz duże świece w cenie nie mniej niż 25 zł. Przyjmujemy także na roczne wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele.

Wszystkich zainteresowanych włączeniem się do kolejnego koła różańcowego rodziców modlących się za swoje dzieci prosimy o kontakt z Panią Elżbietą Czerwień.

W niedzielę 17 grudnia 2023 r. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Chyżnem zaprasza na kiermasz ciast po każdej Mszy św. w kościele lub przed kościołem, zależnie od pogody.

Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła od: Anny Luka, Wojciecha Łaciak, Małgorzaty Stefko, Anny Czerwonka.