7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020

Dzisiaj kończymy  40- godzinne nabożeństwo.  Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. Zapraszamy do modlitwy.

W środę rozpoczynamy WIELKI POST.  Przez symboliczny gest posypania  głów popiołem  wkraczamy w okres czterdziestodniowej pokuty. Msze Święte  o godz.  800   i  1700.  W Środę Popielcową obowiązuje  POST  ŚCISŁY   i rozpoczynają się tzw. dni modlitw o ducha pokuty.

W czwartek zapraszamy  dzieci na swoją pierwszą drogę krzyżową po Mszy św. o godz. 16.00. Dla dzieci została przygotowana układanka wielkopostna. Jest też w przygotowaniu wielkopostna aplikacja na telefon.

W   piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00 droga krzyżowa dla starszych, a o godz. 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy
z racji pracy nie mogli być wcześniej.

Przyszła niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja. Składka na kaplicę.

Przez wszystkie  niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  będą  o godz.  14.00. Bezpośrednio po gorzkich żalach Msza św. bez kazania.

Wyrażamy wdzięczność Wspólnocie Leśnej URBAR za przekazanie 29.250 zł na zagospodarowanie terenu koło kaplicy pogrzebowej.  Dziękujemy także pewnej anonimowej osobie, która  przekazała 1.000 zł na kaplicę oraz Firmie Polański za wypożyczenie urządzenia do osuszania pomieszczenia i Firmie Surma za bezpłatne przekazanie płytek do toalety i pomieszczenia gospodarczego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Chyżnem zaprasza na zebranie sprawozdawcze za rok 2019, które odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w budynku remizy.

Tym, którzy podjęli postanowienia wielkopostne życzy wytrwałości,a wszystkim dobrego przeżycia Wielkiego Postu i Bożego błogosławieństwa na  każdy  dzień.