4 NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018

Dzisiaj okazja do spowiedzi św. od 16.00 – 17.00 oraz jutro pół godziny przed poranną Mszą św. i przed pasterką.  W ciągu dnia można w nagłych przypadkach skorzystać ze spowiedzi na plebanii.

Jutro  Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania alkoholu.

Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką nasz Zespół „ROMBAŃ” poprowadzi adorację. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki są przeznaczone na tzw. Fundusz S.O.S. ratowania życia.

We  wtorek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msza św. o godz. 8.00, następna Msza św. o godz. 10.30 w czasie której wystąpią dzieci z zespołu ŻURAWINKI.  Po niej zapraszamy dzieci oraz rodziców do remizy  na TORT  URODZINOWY  PANA  JEZUSA. Kolejna  Msza św. o godz. 15.00.

W środę święto św. Szczepana. Msze św. są odprawiane jak w niedzielę. Taca z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać!

W czwartek przypada święto św. Jana Ewangelisty – patronalne święto naszego rodaka Księdza Biskupa Jana Szkodonia. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za Dostojnego Solenizanta. Po Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie wina.

W  przyszłą niedzielę przypada Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Raz jeszcze serdeczne podziękowania dla tych osób, które  włączyły się w akcję TYTKA  CHARYTATYWNA. Dary Wasze przekażemy dzieciom z Domu Dziecka w Krakowie. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na święta oraz za pomoc przy dekoracji szopki: Janowi Krużel, Eugeniuszowi  i Romanowi Pardel, Stefanowi Jurczażak, Józefowi Kulawiak oraz Br. Józefowi.

Od   czwartku  27  grudnia  rozpoczniemy  kolędę wg następującego porządku:
27.12 czwartek  (góra) – od Państwa Kulasiak do Państwa Gjądła
28.12 piątek (góra) –  od  Państwa Paściak do Państwa Gnida
29.12 sobota (dół) –  od Państwa Podchalicz do Państwa Kulawiak
31.12 poniedziałek  – (Bugaj i Zawodzie) od Państwa  Czerwień  do Państwa  Szyszka
Po Nowym Roku:
2.01 środa  (dół)  od Państwa Lenczowskich do Państwa Zbela
W związku z wizytą duszpasterską – nie będzie w tych dniach Mszy Świętej wieczornej. Po księdza proszę przyjechać o godz. 8.15. Rozpoczęcie kolędy o godz. 8.30.