3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020

W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Patrona Kościoła i naszej zakonnej Prowincji. Jest to też dzień imienin Br. Józefa, któremu składamy już dziś najlepsze życzenia.

W kancelarii parafialnej są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Zachęcamy do ich nabywania – ofiary z ich sprzedaży są przeznaczone na „Caritas”.

Otrzymaliśmy fakturę za kolejny okres grzewczy kościoła na kwotę 7.318 zł. Na koncie pozostało jeszcze 10.467 zł.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyli: Józefina Tutka z rodziną, Małgorzata Tutka, rodzina Sabalskich, rodzina Jana Szczerbiak i Kowalik. Bóg zapłać!

Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci: DROGA  KRZYŻOWA W OCZACH  DZIECI. Należy narysować jedną ze stacji drogi krzyżowej. Prace w formacie A4 można składać do dnia 29 marca. Technika dowolna.  Rozwiązanie konkursu podczas rekolekcji wielkopostnych.

Informujemy, że  na budowę kaplicy pogrzebowej wydano na dzień dzisiejszy  kwotę: 239.370 zł. Na konie w banku pozostało: 94.677zł.

W związku z planowanym wyłożeniem kostki koło kaplicy informujemy Firmy, że w kancelarii parafialnej można składać w przeciągu trzech tygodni oferty.

W przyszłą niedzielę Ks. Bp. Jan Szkodoń będzie obchodził 50-tą rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o jubilacie i naszym rodaku w modlitwie.

Ze względu na epidemię koronawirusa kiermasz ozdób świątecznych zostaje odwołany.

Wolontariusze z Misji Medycznej Doctors Africa dziękują za złożone ofiary podczas ubiegłotygodniowej akcji. Zebrano:  3.500 zł 85 groszy i 49 euro.

W związku z epidemią koronawirusa będzie po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu,  modlitwa z prośbą o jej powstrzymanie i  suplikacje. ODWOŁUJMY TAKŻE DZISIEJSZE GORZKIE ŻALE oraz czwartkową DROGĘ  KRZYŻOWĄ z udziałem dzieci. W piątek nie będzie DROGI  KRZYŻOWEJ o godz. 19.00 dla młodzieży.