26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018

Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę na pogorzelców z Podszkla. W imieniu rodziny  i nauczycieli, którzy prosili o przeprowadzenie tej akcji składamy wszystkim z serca płynące Bóg zapłać!

Jutro rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu różaniec po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 14.30. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w różańcu we wtorek. Różaniec z udziałem dzieci w czwartki. Obecność uczniów klasy przygotowującej się do I Komunii św. jest obowiązkowa.

Od jutra wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 17.00

We wtorek od godz. 8.30 sprzątanie kościoła. Prosimy rodziny od numeru 225 CHMENIA Małgorzata do  247 KULKA  Irena.

W czwartek okazja do spowiedzi z racji odpustu od godz. 16.00 – 16.30. W tym dniu podczas Mszy św. wieczornej modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W czwartek po nabożeństwie różańcowym spotkanie z rodzicami uczniów klasy komunijnej.  

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.  Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00.

W niedzielę przypada  uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msza św. o godz. 8.00,  suma o godz.  11.00, którą odprawi Jego Eksc. Ks. Bp. Jan Szkodoń, który w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia przyjęcia sakry biskupiej.   Po sumie uroczysta procesja Eucharystyczna do kapliczek różańcowych wokół kościoła. Gorąco prosimy o asystę procesyjną, strażaków do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, zespół  Rombań.  Asystę procesyjną prosimy w miarę możliwości o ubranie strojów regionalnych. Tradycyjnie prosimy druhów strażaków o umycie drogi i przypilnowanie porządku. Msza św. o 15.00 pozostaje bez zmian.

Ze względu na przypadający odpust w pierwszą niedzielę miesiąca taca na inwestycje zostaje przełożona na następną niedzielę 14 października.

Kwota, która zasili konto wakacyjne dla dzieci  ze ŚWIĘTA PIECZONEJ RZEPY  to 1.600 zł. Raz jeszcze dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

Dziękujemy Wacławowi Kwiek za pomalowanie zakrystii ministrantów.