XVI Dzień Papieski

Dziś XVI Dzień Papieski. I dzisiaj nasze serca  biegną dzisiaj w stronę Rzymu, biegną do  Bazyliki św. Piotra, biegną do Jego skromnego grobowca, by w zadumie zatopić  się w modlitewnej zadumie. W tej zadumie nad Jego grobem  słyszymy jak On do nas – pokolenia Jana Pawła II mówi: „Nie lękajcie się! Przezwyciężajcie wszelkie zło. Zachowujcie wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii. Kochajcie się. Przestrzegajcie Bożych Przykazań. Odrzućcie niesnaski. Żyjcie mądrze i uczciwie. Chrońcie niewinne życie ludzkie. Dbajcie o rodziny i zachowujcie wierność małżeńską. Dobrze wychowujcie dzieci. Całe swoje życie polecajcie w modlitwie Bożej opiece.

Z pewnością tak dziś do nas mówi. Z pewnością modli się skutecznie za naszą ojczyznę i za nas.

Jeśli naprawdę  kochaliśmy i kochamy św. Jana Pawła II, zachowajmy w sercach i rozważajmy te darowane nam skarby. Żyjmy według wskazań, które nam zostawił. Idźmy za nimi. Tak jak pragnął – żyjmy piękniej i zmieniajmy świat, w którym żyjemy. Zmieniajmy ten świat dobrocią, życzliwością i uczciwością.

Bądźmy przekonani, że w momencie, kiedy i my przechodzić będziemy do niebieskiej ojczyzny, nasz Ojciec św. Jan Paweł II powita nas tam z otwartymi ramionami.

Wasz Proboszcz O. Andrzej Mikołajczyk O.Carm

28 niedziela zwykła – dzień papieski 9.10.2016

01_Chyżne