2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

Dzisiejsza niedziela w Kościele Polskim jest obchodzona jako niedziela „AD  GENTES” – czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z  Misjonarzami.

Dzisiaj po sumie mierzenie strojów komunijnych na „Posiadówce”.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 7.00 modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi.

Przyszła niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na budowę kaplicy pogrzebowej. Bóg zapłać za ofiary!

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:
w czwartek  po Mszy św. o godz. 16.00  droga krzyżowa dla dzieci,
w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00 droga krzyżowa dla starszych, o godz. 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich i tych, którzy z racji pracy nie mogli być wcześniej.
W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym   o godz.  14.15 a następnie bezpośrednio Msza św. bez kazania.

W kancelarii parafialnej można nabywać w ramach akcji Caritas ”baranki wielkanocne” w cenie 6 zł.

OGŁOSZENIA  DODATKOWE:

Małopolska Izba Rolnicza oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego zapraszają na szkolenie z zakresu elektronicznego wypełniania e-wniosków płatności obszarowych. Szkolenie odbędzie się w remizie OSP w Chyżnem 2 marca (piątek) o godz. 10.00.

Zarząd OSP w Chyżnem zaprasza druhów strażaków na walne zebranie w sobotę 3 marca o godz. 18.00 do remizy.