17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019

Dzisiaj w ramach X Orawskiego Rajdu Motocyklowego zostanie w naszym kościele o godz. 12.00 odprawiona  dodatkowo Msza św. na którą zapraszamy nie tylko sympatyków motorów. Po Mszy św. przejazd parady motocyklowej.

W czwartek  podczas wieczornej Mszy św. modlimy się za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Dla praktykujących pierwsze piątki  miesiąca okazja do spowiedzi św. pół godziny przed poranną i wieczorna Mszą św.  Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

W sobotę modlimy się za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Przyszła  niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a więc jest to niedziela adoracyjna. Po sumie procesja Eucharystyczna. Proszę o asystę procesyjną. Za składane  ofiary na tacę inwestycyjną jako wsparcie budowy kaplicy pogrzebowej i okazane serce składamy Bóg zapłać!

Raz jeszcze serdeczne podziękowania dla tych osób, co włączyli się w uroczystości odpustowe. Bóg zapłać zespołowi ROMBAŃ i ŻURAWINKOM. Te podziękowania składam na ręce kierowników zespołów: Mariusza Stefko oraz Jana Łaciak i Janiny Zbela. Podziękowania także dla moich współbraci i dla  rodziców dzieci z zespołu ŻURAWINKI.  Bóg zapłać dla tych co wysprzątali kościół i złożyli ofiary na kwiaty.  Podziękowania dla strażaków, pana kościelnego i pana organisty, dla asysty procesyjnej, ministrantów oraz za składane ofiary i dary na stół odpustowy. Bóg zapłać także p. Józefie Gąsior za przekazane kwiaty do  kościoła.

Otrzymaliśmy z Caritasu rzeczy spożywcze jak: słodkie bułki, kabanosy, mleko, ciasto, fasolkę w puszkach, mielonkę. Rzeczy te można pobrać jutro od godz. 7.30 – 9.00.  Podziękowania dla Pawła Zbela za ich przywiezienie z Krakowa.

Przebywającym na wakacjach w naszej parafii życzymy by się dobrze u nas czuli i nabrali sił. Wszystkim parafianom i gościom miłej niedzieli.