16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019

W  środę od godz. 8.30 sprzątanie kościoła z okazji zbliżającego się odpustu ku czci św. Anny. Zapraszamy rodziny od numerów:  2A do 41. Liczymy także dodatkowo  na obecność dzieci i młodzieży. Do ustawionych puszek można jeszcze  składać ofiary  na kwiaty na odpust: Bóg zapłać!

W czwartek przypada święto św. Jakuba Apostoła. Odpust w Piekielniku. Suma o godz. 11.00. U nas w tym dniu okazja do spowiedzi św. przed odpustem od 16.30 – 17.00.  O godz. 18.00 Msza św.

W piątek  przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci naszej Patronki św. Anny. SUMA ODPUSTOWA O GODZINIE  11.00,  którą odprawi Ks. Stanisław Olszak – Dyrektor administracyjny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.  Bardzo prosimy młodzież do feretronów i chorągwi, dzieci do sypania kwiatów i dzieci w strojach komunijnych.  Strażaków  prosimy do baldachimu oraz o przypilnowanie porządku. Prosimy także tradycyjnie o umycie drogi. Zapraszamy także zespół  ROMBAŃ i ŻURAWINKI. W dniu odpustu Msza św. jest o godz. 8.00 i 11.00.  NIE MA MSZY ŚW. PO  POŁUDNIU.  Ze względu na odpust nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W dniu  23 lipca wyruszy XXXVIII  Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Grupa Orawska rozpoczyna pielgrzymowanie w środę 24 lipca Mszą św. w kościółku św. Antoniego w Zubrzycy Górnej – Zimnej Dziurze o godz. 10.00. Bliższe informacje w gablocie, a zapisy dla Chyżnego w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę w ramach X Orawskiego Rajdu Motocyklowego zostanie w naszym kościele o godz. 12.00 odprawiona  dodatkowo Msza św. na którą zapraszamy nie tylko sympatyków motorów. Po Mszy św. przejazd parady motocyklowej.

Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia imieninowe. Niech  przykład życia św. Anny staje się dla nas zachętę, by w żadnym wieku nie poddawać się zniechęceniu i zwątpieniu.