17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021

Dzisiaj wspominamy św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych. Jest to  okazja do modlitwy za kierowców i podróżujących oraz do zbiórki na zakupienie środków transportu dla misjonarzy. Do puszek ustawionych w kościele  można złożyć przez cały tydzień ofiary na ten cel. Za otwarte serce i pomoc misjonarzom składamy serdeczne Bóg zapłać. Przed błogosławieństwem zostanie odmówiona modlitwa na poświęcenie pojazdów. Samo poświęcenie pojazdów stojących na parkingach po zakończonej Mszy św.

Jutro w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci naszej Patronki św. Anny. Msza św. o godz. 8.00. Suma odpustowa o godz. 11.00 którą odprawi i wygłosi okolicznościowe kazanie O. Karol Amróz – asystent prowincjalny z Krakowa.  Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, zespół ROMBAŃ oraz wszystkich naszych parafian i sympatyków. Przy tej okazji dziękujemy za sprzątanie kościoła. W dniu odpustu nie ma Mszy św. po południu.

Przyszła  niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a więc jest to niedziela adoracyjna. Po sumie procesja Eucharystyczna. Prosimy o asystę procesyjną.   Za składane  ofiary na tacę inwestycyjną składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zakończyliśmy prace konserwatorskie przy odnawianiu figury św. Nepomucena. Całkowity koszt konserwacji to kwota 33 tys. zł. W przyszłą niedzielę po sumie odbędzie się poświęcenie odnowionej figury.

Składamy serdeczne podziękowanie dla Zakładu Pogrzebowego „Jabłoński” za ufundowanie stojaków pod trumnę do kaplicy pogrzebowej.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Jan Szczerbiak, za którego zamówiono 120 intencji Mszy św. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Odpoczywającym na wakacjach w naszej parafii życzymy nabrania sił,  a parafianom  i gościom wszelkich łask Bożych i opieki św. Anny. Składamy także najlepsze życzenia solenizantom: Krzysztofom, Jakubom i Anną.