1 NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT. Roraty  będą odprawiane w tygodniu o godz. 7.00. W adwencie NIE BĘDZIE  MSZY  ŚW. WIECZORNEJ. Dla dzieci uczestniczących w roratach przygotowana jest specjalna plansza. W tym roku wyjątkowo nie robimy serduszek i nie losujemy „Maryjki”. Przynosimy tylko lampiony. Jednak uczestnictwo dzieci uzależniamy od decyzji rodziców. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu środków bezpieczeństwa związanego z pandemią.

Zachęcamy do podjęcia naszego wspólnego adwentowego wyzwania pod hasłem: „Adwent dobrych uczynków”. Codziennie na stronie internetowej i facebooku parafii pojawiać się będzie nowe postanowienie adwentowe. Po jego spełnieniu zostawiamy wirtualne serduszka, które pod koniec adwentu stworzą parafialną choinkę dobrych uczynków. Zapraszamy do włączenia się w aktywne przeżywanie czasu adwentu.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Ze względu na obostrzenia  sanitarne nie będzie odwiedzin chorych w domach. Jeśli ktoś jednak życzy sobie kapłana proszę to zgłosić w kancelarii lub telefoniczne.

Przyszła  niedziela jest niedzielą adoracyjną.  Taca z przeznaczeniem na inwestycje.

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki oraz  świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”- małe świece  w cenie 6 zł.  oraz duże świece w cenie 12 zł. Przyjmujemy także na roczne wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele.

Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony internetowej naszej parafii.

Przybyłym gościom, sympatykom oraz naszym parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia czasu adwentu.

Posileni Ciałem Chrystusa i napełnieni radością ze spotkania z Nim idźmy i głośmy wszystkim: czuwajcie – bo Pan nadejdzie.