V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024 r.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: w czwartek o godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci, w piątek po Mszy świętej o godz. 8.00 droga krzyżowa dla starszych, a o godz. 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy nie mogli być wcześniej poprowadzona przez zespół ROMBAŃ. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.15.

We wtorek przypada Uroczystość Świętego Józefa. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00 i 16.00. Pamiętajmy w modlitwie o Br. Józefie – naszym kościelnym w dniu jego imienin.

W czwartek rozpoczniemy doroczne, wielkopostne rekolekcje w naszej parafii, które poprowadzi ks. Grzegorz Kaczorowski. Program rekolekcji znajduje się w gablocie, na stronie internetowej i oraz w gazetce parafialnej. Prosimy aby w miarę możliwości spowiadać się przed każdą Mszą św. i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę! SPOWIEDŹ rekolekcyjna w sobotę od godz. 16.00

W najbliższą sobotę z Podsarnia wyrusza Nocna Droga Krzyżowa do Ludźmierza. Wymarsz po Mszy św. o godz. 20.00, powrót na własną rękę.

Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. W tym dniu kończymy rekolekcje. Taca z przeznaczeniem dla O. Rekolekcjonisty.

Sprzątanie kościoła przed świętami odbędzie się w poniedziałek 25 marca. Zapraszamy rodziny od nr 248 (Kostyra Krystyna) – 259 (Kuziel Agnieszka) Za zrozumienie i zaangażowanie – dziękujemy, a osoby które nie mogą przyjść proszone są o przysłanie zastępstwa.

Ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”, za które dziękujemy, złożyli: Maria Czerwień, Józefa Gąsior, Antoni Sobczak, Cecylia Blubla, Jan i Elżbieta Czerwień, Maria Kulawiak, Renata i Grzegorz Szczerbiak z rodziną, Maria Pajkos, Eugeniusz Chmenia, Anna Szczerbiak, Anna Łyś, Grażyna Stefko, Krystyna Czerwień, Anna Czerwień, Małgorzata Pardel, Danuta Łaciak, Elżbieta i Stanisław Sobczak, Monika Sternal, Henryk Łaciak, Roman Bednarz; Rodziny: Hosaniak, Kowalik, Folfar-Krużel; Chmenia i Świetlak, Nemtusiak, Fuła, Andrasiak, Blubla, Palenik, Matusiak, Noga, Kasprzak-Świdroń, Garbiarz oraz rodziny modlące się za przyczyną św. Józefa u Władysławy Skodoń. Bóg zapłać! Za ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. rezurekcyjna.

W nadchodzącym tygodniu, odbędzie się w Chyżnem okresowe badanie bydła na gruźlicę i białaczkę.

W tym tygodniu do domu Ojca odszedł śp. Eugeniusz Gjądła, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Modlitwy za zmarłego dziś o godz 18.00 w kaplicy pogrzebowej. Polećmy jego duszę miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Tym, którzy podjęli postanowienia wielkopostne życzy wytrwałości, a wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Ogłoszenia wyborcze: Przypominamy, że dziś o 17.15 w remizie OSP spotkanie z kandydatem na Wójta Jabłonki Panem Piotrem Hollą.

Natomiast  w przyszłą sobotę około godz. 18.30 (po Mszy św. rekolekcyjnej) odbędzie się spotkanie z kandydatem na Wójta Jabłonki Panem Janem Kuczkowiczem. Będzie to dobra okazja, aby osobiście dowiedzieć się o jego wizji dla naszej gminy oraz naszej wsi.