UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 07.06.2020

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na inwestycje. Po  Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie w kościele z rodzicami uczniów klasy IV.

Dzisiejszą uroczystością kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w tym dniu:  8.00, 9.30  i 15.00.  Ze względu na epidemię nie będzie tradycyjnej procesji drogami naszej parafii. Procesja będzie wokół kościoła, a ołtarze będą przy kapliczkach. Procesja ruszy po Mszy Świętej o godzinie – 9.30. Za uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Prosimy asystę procesyjną, zespół ROMBAŃ, druhów strażaków. Mile są też widziane stroje regionalne.  Zwracamy uwagę na zachowanie odpowiednich odległości i postępowanie zgodnie z przepisami państwowymi.

W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy też na te dni o asystę procesyjną.

W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. W naszej wspólnocie CZUWANIE FATIMSKIE, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku Mszy św. w niedzielę z przed epidemii. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Zawieszamy także transmisję Mszy św. przez Internet. Po Mszy św.. o godz. 10.30 spotkanie w kościele z rodzicami uczniów przygotowujących się do bierzmowania.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Zofia Świdroń – Barborzak za która zamówiono 90 intencji Mszy św.

Zmarła także  Anna Bartol. Pogrzeb w poniedziałek. Wprowadzenie z placu kościelnego o godz. 9.30, a o godz.  10.00 Msza św. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Błogosławieństwo Trójjedynego Boga niech nas umacnia, strzeże i pozostanie na zawsze