Przybądź Duchu

Po co jest nam potrzebny Duch święty?  Jeżeli mówisz: „nie wiem, nie umiem, nie mogę, nie akceptuję”; te wszystkie zdania zaczynające się od NIE, to one przywołują Ducha świętego, one pokazują czarno na białym jak potrzebujemy Jego mocy.

Trzeba nam szukać natchnień. A my współcześni jesteśmy pełni oczekiwań, pełni roszczeń.  Dlatego potrzeba się modlić do Ducha świętego, żeby On dał ci rozeznanie. Czy ty się modlisz do Ducha świętego? Czy ty się modlisz o Ducha świętego,  aby On w nas pracował. W sekwencji do Ducha świętego śpiewamy: „nagnij co jest harde, rozpal serca twarde, prowadź zabłąkane…”. Tyle zabłąkanych jest serc. Tyle ludzi hardych, że nawet ich choroba nie łamie. Prośmy Ducha świętego żeby zmiękczał nasze serca. Żeby nawadniał je swoją łaską. Żeby dawał nam swoje światło, byśmy wiedzieli, którędy ma przebiegać nasze życie. Żebyśmy nie chodzili w ciemności.

Życzę wszystkim mocy Ducha świętego. Chrześcijanin to jest ktoś kto odkrył swoją słabość, ale odkrył też moc Ducha Bożego. A kończąc modlę się: Przybądź Duchu Święty, …  przyjdź Światłości sumień …  Obmyj, co nie święte,… rozgrzej serca twarde …

Wasz proboszcz O. Andrzej Mikołajczyk O. Carm.
8 niedziela Wielkanocy – Zesłanie Ducha św. rok A 31.05.2020

01_Chyżne