Owoc godny nawrócenia

Dzisiaj zadajemy sobie pytania: co mnie interesuje najbardziej, co mnie ciekawi? O co zabiegam w życiu? Kto lub co jest moim bogiem? Komu wierzę – gadającym głowom na srebrnym ekranie, przebierańcom na ulicy, partyjniakom – „farbowanym lisom”, ofercie promocyjnej? Co wypełnia twoje serce: kicz i banał czy wiara i nadzieja i tęsknota za Bogiem?

Powiedz mi czy już widzisz jak przewrotny jest świat?  Morduje dzieci, kradnie starcom oddech, pluje ci w twarz. Powiedz czy widzisz jak odbiera ci sens, który dostałeś a daje puste kłamstwa, spala życie, wciska nienawiść. Zaufaj Bogu, nie pokładaj ufności w politykach, figurkach, w znakach na drzewie, oknie czy kominie. Nie pokładaj ufności w tym świecie, on się kończy i jest niesprawiedliwy. Kto jest Twoim Bogiem? Czym wypełnione lub zaśmiecone jest Twoje serce, jakie grzechy zalegają Twoją duszę? Oczyść się, aby nie tylko Twój żołądek i brzuch świętował, ale i serce i dusza się cieszyła.

Czy przygotowany jesteś na śmierć, czy przygotowany jesteś na koniec świata? Gdzie będziesz, jak myślisz?  O tym dziś mówi do Ciebie Jan Chrzciciel: wydajcie owoc godny nawrócenia.

Wiesz gdzie są promocje, gdzie można kupić tanio dobry telewizor, pachnące mydło, ciepłe skarpety i smaczną kapustę. Dzisiejszą biblią stała się ulotka promocyjna, która jest czytana skrupulatnie tysiące razy. Orientujesz się, gdzie jest tanio, dużo i świeżo. A czy zapoznałeś się z promocją Jezusa? Czy wiesz, że twoje życie to nieustanna promocja Bożej łaski, gdzie nic nie płacisz, wszystko masz za darmo, możesz brać ile potrzebujesz a jedyną walutą wymienną jest twoje serce i uczynki miłosierdzia. Możesz czerpać te wszystkie dary Boże z Eucharystii, Komunii św., która jest pokarmem na życie wieczne. Przygotuj tą walutę, to serce, bo promocja trwa i zamień ją na życie wieczne. Bo może przyjść koniec świata, który przekreśli twą szansę na zbawienie. Świętuj czas Adwentu raczej przez ubogacanie swego serca i człowieczeństwa niż przez koszyki sklepowe i świąteczne placki.

Wasz Proboszcz O. Andrzej Mikołajczyk O.Carm

2 niedziela adwentu – rok C 9.12.2018

01_Chyżne