OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 09.04.2023 r.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte o godz. 8.00, 10.30, i 15.00. Taca tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać za te ofiary!

Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Zachęcamy, aby w naszych domach odmówić w rodzinach Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele odmówimy ją przed każdą Mszą świętą.

Ze względu na okres Oktawy Zmartwychwstania, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Ksiądz Kazimierz Tomasiak, który głosił u nas rekolekcje wielkopostne przesyła serdeczne podziękowania za ofiary w wysokości 6.118 zł złożone na funkcjonowanie ośrodka rehabilitacyjnego w Rusinowicach.

Składamy serdeczne, orawskie  Bóg zapłać: Druhom strażakom, ministrantom, lektorom,  niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty, panu organiście za oprawę muzyczną, bratu Józefowi, zespołowi ROMBAŃ, scholii, gospodyniom za dary na świąteczny stół, ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu – ostatnio ofiary złożyli: Maria Hajost, Maria Gnida, Danuta Surowczyk, Bronisława Marzec z rodziną, rodzina Jurczażak i Wąś, Buroń i Szczerbiak. Dziękujemy parafianom i gościom za wspólną modlitwę oraz za składane ofiary na tacę. Wyrazy wdzięczności dla tych co pomagali przy „budowie grobu i ciemnicy” –  Stefanowi Jurczażak, Romanowi i Sebastianowi Pardel, Janowi Czerwień, oraz br. Józefowi. Z całego serca też dziękujemy za posprzątanie kościoła na święta. Bóg zapłać!

Przyjmijcie, Najmilsi, od nas pracujących w tej chyżniańskiej parafii najlepsze życzenia świąteczne. Niech one dotrą do wszystkich parafian, ludzi chorych, do Polonii w Chicago oraz do naszych sympatyków, przyjaciół i gości:

Niech ZMARTWYCHWSTAŁY Jezus pomoże nam odnosić zwycięstwo nad złem obecnym w świecie, pośród nas i w nas. Niech nas napełni prawdziwą radością!

Wesołego ALLELUJA