NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele 78 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy, aby w naszych rodzinach i środowiskach wypełniać w praktyce uczynki miłosierdzia wobec bliźnich.

W poniedziałek przypada święto świętego Marka, ewangelisty; jest to zarazem dzień imienin naszego O. Marka.

We wtorek przeżywać będziemy uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

W piątek przypada święto świętej Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.

W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 14.45.

Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Po Mszy świętej o godz. 8.00 adoracja, a po Mszy świętej o godz. 10.30 procesja eucharystyczna. Taca przeznaczona jest na inwestycje.

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i pięknemu przeżyciu Świętego Triduum Paschalnego, a zwłaszcza procesji rezurekcyjnej: asyście procesyjnej – dziewczynom i paniom niosącym feretrony, panom niosącym sztandary i dziewczynce sypiącej kwiaty. Dziękujemy również ministrantom i panu organiście, a przede wszystkim Zespołowi Rombań, którzy poprzez muzykę i śpiew dodali splendoru tej naszej uroczystości. Bóg zapłać!

Jutro od godz. 9.00 prosimy chętnych do pomocy przy rozbiórce dekoracji pasyjnych w kościele – „Ciemnicy” i „Bożego Grobu”.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Eugeniusz Skodoń, za którego zamówiono 152 Msze święte, z których w naszym kościele odprawimy 8, a pozostałe u ks. Stefana Świdronia i w naszym karmelitańskim kościele w Sąsiadowicach na Ukrainie. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy zanurzenia się w Bożym Miłosierdziu pod opieką naszej Patronki świętej Anny.