NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 25.03.2018

Dzisiaj od godz. 16.00 – 17.00 okazja do spowiedzi św. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Ci, którzy przyjadą na święta z zagranicy mogą skorzystać z sakramentu pokuty –  wielki czwartek, piątek i sobota – dzwoniąc na plebanię w każdej chwili.

Ze względu, że jutro nie będzie prądu do sprzątania kościoła  zapraszamy we wtorek rodziny od 167 WĘGLARZ Elżbieta do 193a  KRUŻEL Regina. Za zrozumienie i zaangażowanie –  dziękujemy, a osoby które nie mogą przyjść proszone są o przysłanie zastępstwa.

W środę odwiedziny chorych w domach od godziny 9.00.

Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne, które bezpośrednio przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych.

WIELKI    CZWARTEKPamiątka Ostatniej Wieczerzy. Uroczysta Msza św. o godz. 18.oo. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 21.00

WIELKI PIĄTEK – Pamiątka śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00. Liturgia Wielkopiątkowa o godz. 18.oo. Następnie przeniesienie Pana Jezusa do grobu. O godzinie 21.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Młodzież zapraszamy na godz. 22.00 na wspólne czuwanie przy Grobie Pańskim. Obowiązuje w tym dniu post ścisły. Adoracja do godz. 23.00.  

WIELKA SOBOTA – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 9.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 12.oo. – 15.oo. Liturgia Wielkosobotnia o godz. 18.00 –  przynieśmy ze sobą świece. Adoracja do godz. 21.00.   NIE BĘDZIE ADORACJI NOCNEJ!

Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę poszczególnymi klasami. Porządek czuwania znajduje się w gablocie i w gazetce parafialnej.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msza Św. REZUREKCYJNA o godz. 6.00 w intencji parafian, gości, Polonii z Chicago oraz tych, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Kolejna MSZA ŚW. o godz. 10.30  i  15.00.

Prosimy  druhów strażaków  o umycie drogi oraz o warte przy Bożym Grobie i asystę na procesji Rezurekcyjnej. Prosimy młodzież w strojach orawskich do chorągwi, feretronów i dzieci do sypania kwiatów, zapraszamy zespół Rombań.

 Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyli: Małgorzata i Stefan Jurczażak, Grażyna i Bronisław Giądło, Beata i Paweł Sobczak, Emilia i Jan Paściak, Anna i Albin Kulawiak, Małgorzata i Jan Świdroń, Elżbieta i Jan Czerwień, rodziny: Stefko i Stopiak, Buroń i Gnida, rodzina: Budzińskich i Litwiak, Garbiarz, Bednarz, Kuziel, Matusiak, Zbela i Filas, rodziny: Janiny Kadłubiak, Henryka Zbela, Małgorzaty Pardel, Antoniego Sobczak, Maria Żołna, Stefan Fuła, Jan Sobczak, Anna i Jan Łaciak, od tych co modlili się u Karola Szkodoń.   Wszystkim składamy Bóg zapłać! Za ofiarodawców zostanie odprawiona rezurekcja.