6 niedziela wielkanocna – rok A 10. 05. 2026
NADZIEJA – to słowo, na które zwracają dzisiejsze czytania. Ona człowiekowi wciąż jest potrzebna. Bo warto być dobrym, warto dobrze czynić, warto zostawiać po sobie ślady dobra w świecie i w ludzkich sercach. Bo poza jakąkolwiek wątpliwością jest zasada czynienia dobrze. Nawet gdyby przyszło to okupić cierpieniem. Dlaczego? W Ewangelii odpowiedź jest oczywista, co nie znaczy łatwa do zaakceptowania. Otóż dlatego, że tak właśnie uczył i tak czynił Jezus – dobro nawet za cenę krzyża. Bo dobro jest z Boga. Nawet jeśli ludzie tego dobra nie zauważą, nawet jeśli okupimy je cierpieniem. Bo chrześcijanin wie, że dobro to nie coś, a raczej Ktoś. Dobro nie jest przypadkiem. Dobro zawsze jest dziełem kogoś. Nie pytamy więc, kiedy będzie lepiej. Z Jezusem wrócimy do świata, do codzienności, aby dobro pomnażać. Z nadzieją!
Wasz proboszcz O. Andrzej Mikołajczyk O. Carm.
