Kolęda 2020

Przekazujemy informację o wizycie duszpasterskiej  – kolędzie w czasie pandemii.

Wizytę duszpasterską, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny można przenieść na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii. Na wyraźne jednak zaproszenie poszczególnych rodzin można odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami z zachowaniem norm sanitarnych. W oczekiwaniu na możliwość nawiedzenia w przyszłości domu przez kapłana, można organizować w kościele celebracje przeznaczone dla każdego z rejonów parafii oraz zachęcać wiernych do wspólnej Modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny”.

W naszej wspólnocie parafialnej w tym roku  nie będzie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy zatem poszczególne Rodziny na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla domu i rodziny.  I tak:

28.12 poniedziałek (góra) – od Państwa Kulasiak do Państwa Gjądła

29.12 wtorek (góra)  –  od  Państwa Paściak do Państwa Gnida

30.12 środa (dół) –  od Państwa Podchalicz do Państwa Kulawiak

Po Nowym Roku:

2.01 sobota   (dół)  od Państwa Lenczowskich do Państwa Zbela oraz Zawodzie i Bugaj.

Mając na uwadze, że dotychczas według naszego zwyczaju pan organista, kościelny jak i kapłan utrzymywali się z Waszych ofiar, będzie możliwość wedle uznania złożenia ofiary do puszek. Tradycyjnie został wydrukowany kalendarz parafialny, który otrzyma w prezencie każda rodzina.

W dokumencie, który otrzymaliśmy z Kurii Metropolitalnej – a cytowany na wstępie –  jest możliwość indywidualnego odwiedzenia rodzin z zachowaniem norm sanitarnych. Jednak, żeby nie robić różnic i podziałów  w przypadku naszej wspólnoty parafialnej indywidualne odwiedzenie domu dotyczy tylko i wyłącznie nowego budynku, który nie został jeszcze poświęcony.   Liczymy na zrozumienie.