Dzisiejszą uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klasy III przestąpią do Pierwszej Komunii św. Od poniedziałku do piątku będzie trwał tzw. Biały Tydzień. Msza św. z udziałem dzieci, które przystąpiły do pierwszej Komunii św. o godz. 18.00.
We wtorek i w środę o godz. 16.30 próba w kościele z uczniami klasy IV.
W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w tym dniu: 8.00, 9.30 i 15.00. Procesja ruszy po Mszy Świętej o godzinie – 9.30. Za uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Prosimy asystę procesyjną, zespół ROMBAŃ, druhów strażaków. Mile są też widziane stroje regionalne. Z procesją Bożego Ciała pójdziemy na Zawodzie. Pierwszy ołtarz będzie przy kaplicy pogrzebowej – rodzice i młodzież bierzmowana, drugi ołtarz u Pani Genowefy Chmenia, trzeci ołtarz u Rodziny Jana i Kazimierza Czerwień, czwarty ołtarz przy figurze św. Nepomucena na parkingu – rodzice dzieci komunijnych.
W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy też na te dni o asystę procesyjną.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przez ranną Mszą św. a po południu od godz. 17.00. Zapraszamy uczniów klasy IV i ich rodziców. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00.
W piątek i w sobotę o godz. 9.00 próba w kościele z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
Przyszła niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca z praznaczeniem na inwestycje. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii św.
Otrzymaliśmy kolejne faktury za energię elektryczną na łączną kwotę: 4.733 zł. Na koncie w Banku na Energię nie pozostały żadne fundusze. Ze względu, że nie wszyscy dokonali wpłat dopłaciliśmy z konta parafii 2.220 zł.
Uporządkowaliśmy sprawy związane z elektryką w naszym kościele. Koszt: 2.500 zł.
