Trwajcie

Słuchałeś dzisiaj Jezusa? W Janowym przekazie mówi dziś do ciebie po siedemkroć: „Trwajcie”. Trwaj w bliskości Jezusa. Trwaj mocno jak winna latorośl zrośnięta z winnym krzewem. Trwaj, bo życie twe nabierze wtedy innego smaku. Trwaj, bo tylko wtedy przyniesiesz owoc obfity. Trwajmy, w Jezusowej nauce, bo wtedy On trwać będzie w sercach naszych. Trwajmy w Krzewie winnym jak trwał nasz Rodak św. Jan Paweł II. Jak wyniesiona na ołtarze wczoraj w łagiewnickim sanktuarium bł. Hanna Chrzanowska,  która na wzór Jezusa Dobrego Samarytanina szeroko otwierała swoje ramiona, aby przyjąć, otoczyć opieką i troską chorych, cierpiących i słabych.
W swoim zabieganiu znajdź czas na rozmowę z Jezusem. Może dziś stań i powiedz: Panie mój! Wiem, żeś Krzewem Życia soków życiodajnych Dawco, proszę Cię pozwól mi czerpać soki z Twych korzeni. Pozwól mi dzięki zjednoczeniu z Tobą wielbić jeszcze bardziej Ojca, Który jest w niebie.
Pozwól mi, czerpiąc Twe ożywcze soki owoc obfity przynosić, ku większej Twej chwale. Panie mój, jeśli dobrą latoroślą jestem oczyszczaj mnie,  zawsze mnie oczyszczaj, bym jeszcze bardziej dorodne owoce przynosił.

Dziś wracam do Ciebie oddając Ci pokłon.  Przyjmij moje uniżenie i moją prośbę. Przyjacielu mój…

Wasz Proboszcz O. Andrzej Mikołajczyk O.Carm

5 niedziela Wielkanocy rok B 29.04.2018

01_Chyżne