Zmartwychwstanie

Dzisiaj Kościół z wielką mocą głosi zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią. Oto kamień od grobu odsunięty. Grób Jezusowy pusty. A w środku tylko płótna i chusta. Ciała Jezusa nie ma. Chrystus zmartwychwstał. Takie są fakty.
Jednak, ta sytuacja pierwszych świadków zaniepokoiła.  Tego się nie spodziewali. Na to wcale nie liczyli. Dopiero wtedy, gdy na ich drodze stanie osobiście zmartwychwstały Chrystus, zaczną powoli otwierać się im oczy i zaczną rozumieć naukę Pana.
Wydaje się, że nasze doświadczenia, nasze przeżycia tej wielkanocnej prawdy są zgoła odmienne. Tak naprawdę nic nas nie zaskoczyło. Niczemu się nie dziwimy. Był Wielki Piątek – śmierć Jezusa na Krzyżu, była Wielka Sobota – Jezus spoczywał w Grobie i mamy Wielkanoc – Zmartwychwstanie Pana. Te prawdy nie po raz pierwszy przeżywamy. Dlatego nie sposób, aby o­ne nas zaskoczyły. Cieszymy się, bo wierzymy, że zmartwychwstanie Jezusa odmieniło losy światy, przywróciło sens, napełniło nadzieją na pełne życie. Tą nadzieją i my żyjemy. Jesteśmy jakby spokojniejsi o naszą przyszłość.
Zmartwychwstanie Pana nie powinno nas pozostawić takimi, jakimi byliśmy wcześniej. Ono powinno nas niejako poderwać ku nowemu spojrzeniu, ku nowym doświadczeniom wiary.
Zmartwychwstanie Jezusa jest nam zatem zadane. Otwiera przed nami nowe wyzwania, nowe doświadczenia wiary, nowe spojrzenia na życia, nową jakość życia. Czy stanę się świadkiem Jego zmartwychwstania? Oby ta prawda odbiła się wyraźnie na moim życiu! Oby tak się stało!

Wasz Proboszcz O. Andrzej Mikołajczyk O.Carm
Zmartwychwstanie Pańskie rok C – 21.04.2019

01_Chyżne