XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022 r.

Dzisiaj w kościele po Mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży z klas VII i VIII – przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Dzisiaj także odbywa się we wszystkich kościołach liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przyjmujących Komunię świętą.

W czwartek z racji 13 dnia miesiąca ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie, które rozpocznie Msza święta o godz. 20.00. Następnie: różaniec, apel Maryjny i procesja światła wokół kościoła z Figurą Fatimskiej Pani.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski. Przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiary jako stypendialne Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Liczymy na Wasze wsparcie tego „Żywego pomnika Jana Pawła II” jakim jest Fundacja dla uzdolnionej lecz biednej młodzieży. Zapraszamy też na Nowennę do Podsarnia i na koncert do Orawki – szczegóły na plakatach wywieszonych w gablocie przed kościołem.

W tygodniu różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 14.30. Różaniec z udziałem dzieci w czwartki, a z udziałem młodzieży w piątki.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych. W kancelarii parafialnej można składać jednorazowe wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w uroczystość odpustową, a szczególnie: strażakom nie tylko za udział w procesji, lecz także za umycie drogi wokół kościoła, panu organiście, tym wszystkim którzy sprzątali kościół i wokół kościoła, asyście procesyjnej, ministrantom, pani gospodyni i tym, którzy przynosili produkty spożywcze do kuchni.

Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła: 2.900 zł. Składamy serdeczne staropolskie „Bóg zapłać” za złożone ofiary!

Rada Parafialna ustaliła, że w tym roku ofiary na ogrzewanie kościoła i kaplicy w wysokości 150 zł od rodziny prosimy składać bezpośrednio w kancelarii parafialnej do dnia 13 listopada. Liczymy na wasze zrozumienie, że stawka za zużycie prądu znacznie wzrosła i jeszcze zdrożeje, a już i tak w tym roku musieliśmy do zebranej kwoty dołożyć ponad 6.000 zł.