XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022 r.

Dzisiaj do puszek wystawionych w kościele a także przed kościołem można składać ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji XXII Dnia Papieskiego.

W tym tygodniu w sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Świętego Jana Pawła II – głównego patrona Województwa Małopolskiego, którego relikwie znajdują się w naszym kościele, a który jest też patronem naszej Szkoły Podstawowej.

W tygodniu różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 14.30. Różaniec z udziałem dzieci w czwartki, a z udziałem młodzieży w piątki.

W kancelarii parafialnej można składać jednorazowe wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się przez cały listopad odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej. W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 i w dzień zaduszny o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach. Jednocześnie dziękujemy za składane ofiary z racji wypominek.

Rada Parafialna ustaliła, że w tym roku ofiary na ogrzewanie kościoła i kaplicy w wysokości 150 zł od rodziny prosimy składać bezpośrednio w kancelarii parafialnej do dnia 13 listopada. Liczymy na wasze zrozumienie, że stawka za zużycie prądu znacznie wzrosła i jeszcze zdrożeje, a już i tak w tym roku musieliśmy do zebranej przez was kwoty dołożyć ponad 6.000 zł.

Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie szczególnie zalecane po przejściu COVID 19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę 19 października 2022 r. od godz. 10.00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.