V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022 r.

Dzisiejsza niedziela, jako pierwsza miesiąca, jest niedzielą adoracyjną. Taca przeznaczona na inwestycje, za które to ofiary już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W czwartek rozpoczniemy doroczne, wielkopostne rekolekcje w naszej parafii, które poprowadzi O. Janusz Bębnik z naszego klasztoru w Krakowie. Program rekolekcji znajduje się w gablocie, na stronie internetowej i wyłożony jest w kościele. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA w ramach rekolekcji pół godziny przed każdą Mszą świętą oraz pół godziny po wieczornej Mszy świętej. Skorzystajmy z tego czasu łaski i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni. Spotkania dla dzieci będą po południu.

Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. W tym dniu kończymy rekolekcje. Taca z przeznaczeniem dla O. Rekolekcjonisty.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chyżnem przygotowały palmy, które dzisiaj można kupić za dobrowolną ofiarę przy wyjściu z kościoła.

Całonocna Orawska Droga Krzyżowa do Ludźmierza odbędzie się w sobotę 9 kwietnia przed Niedzielą Palmową. W tym roku wyruszy z Zubrzycy Dolnej po Mszy świętej o godz. 20.00. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie z pełnoletnim opiekunem. Indywidualne ubezpieczenie i powrotny transport organizujemy we własnym zakresie. Do przejścia w nocy, w większości polnymi i leśnymi drogami, jest ponad 30 km. Prosimy o zabranie odpowiedniego ekwipunku oraz o rozważną decyzję wyruszenia na Drogę Krzyżową.

Sprzątanie kościoła na święta będzie w Wielki Poniedziałek czyli 11 kwietnia od godz. 9.00. Tym razem prosimy rodziny od numeru 2A (Podchalicz Dorota) do 41 (Wójcik Małgorzata).

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyły następujące osoby i rodziny: Andrasiak i Maria Czerwień, Zachara, Kowalik, Anna Szczerbiak z rodziną, Eugeniusz Paściak, Zbela i Filas, Kasprzak i Świdroń, Stopiak, Rokicki i Palenik, Małgorzata Gawełda, Maria i Dariusz Jurczak, Władysława Chowaniec, Jan Sobczak, Róża Różańcowa co się modlili u Beniamina Folfas, rodziny co modliły się do św. Józefa u Renaty Szkodoń, Cecylia Blubla, Bednarz, Joanna Fuła z rodziną, Irena Jasiura, Róża Różańcowa co się modlili u Jana Nogi, Antonii Sobczak z rodziną, Babiński, Matusiak, Jan Stefko z rodziną, Garbiarz, Kuziel, Tisończyk i Suwada, Mastela, Jan i Emilia Łaciak, Spykowskich, Emilia Kulasiak. Bóg zapłać! Za ofiarodawców będzie odprawiona rezurekcja.