UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klasy III przystąpią do   Pierwszej Komunii św., a przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć w tzw. „Białym Tygodniu”. Przy tej okazji dziękujemy rodzicom za sprzątanie kościoła oraz za dar komunijny w postaci ofiary na budowę kaplicy.

W środę o godz. 8.00  Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w tym dniu:  8.00, 9.30  i 15.00. Gorąco prosimy o przygotowanie ołtarzy  oraz drogi procesji. Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu ruchu drogowego i asystę. Młodzież do chorągwi, dziewczynki do feretronów i dzieci do sypania kwiatów, uczniów klasy III  zapraszamy w strojach komunijnych. Zapraszamy także zespół Rombań i Żurawinki. Procesja ruszy po Mszy Świętej o godzinie – 9.30. Za uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  W tym roku procesja pójdzie  na Chyżne Dolne. Ołtarze prosimy przygotować w następujących miejscach:
I  – u przy krzyżu  – państwo Gnida
II – u rodziny  Moczoł
III – u rodziny Kubica
IV – przy figurze św.  k/ parkingu rodzice dzieci komunijnych.

W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Sumie – procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy też na te dni o asystę procesyjną.

Dzisiejszą uroczystością kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w najbliższych dniach Rada Parafialna dokona zbiórki ofiar na budowę kaplicy od rodzin i osób samotnych, jako II ratę. Nie dotyczy oczywiście tych, którzy złożyli ofiary w całości przy zbiórce w marcu.

Polonia z Chyżnego złożyła na budowę kaplicy 2.000 $. Jednocześnie wszystkim parafianom przekazują serdeczne pozdrowienia.

Błogosławieństwo Trójjedynego Boga niech nas umacnia, strzeże i pozostanie na zawsze