OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.05.2023 r.

Dzisiejsza pierwsza niedziela maja jest też niedzielą adoracyjną: po Mszy świętej o godz. 8.00 adoracja, a po Mszy świętej o godz. 10.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła – prosimy o asystę i dzieci do sypania kwiatów. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje. Za składane ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać

Jutro przeżywać będziemy uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

W sobotę rozpoczniemy w naszej parafii Czuwania Fatimskie. O godz. 20.00 Msza święta z kazaniem, różaniec, apel jasnogórski, „procesja światła” z Figurą Fatimską wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu nie ma Mszy Św. o godz. 18.00.

Nabożeństwa majowe w tygodniu celebrowane są po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 14.45. Zachęcamy do licznego w nich udziału.

W ramach akcji ekologicznej „SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY, WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”, organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły akcji na plakacie w gablocie. Termin: od 8 do 16 maja. Miejsce zbiórki: wyznaczone miejsce obok szkoły.

Nadal poszukujemy chętnych na stanowisko kosiarza.

W tym tygodniu pożegnaliśmy tragicznie zmarłego śp. Krystiana Majkuta za którego zostanie odprawionych 295 Msze św. 11 z nich zostanie u nas w parafii z pozostałych odprawione będą po dwie gregorianki w parafii MB Częstochowskiej w Sosnowcu oraz Rzymie, jedną gregoriankę odprawi ks. Stefan Świdroń, część intencji odprawi o. Andrzej Mikołajczyk pozostałe intencje odprawione będą poza parafią

         Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia pod opieką naszej patronki świętej Anny.