OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  30.04.2023 R.

Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie
i Zakonne. Codziennie podczas Mszy świętej będziemy prosić o nowych żniwiarzy do Winnicy Pańskiej.

Nabożeństwo majowe odprawiane jest w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 14.45. Potem Msza święta o 15.00.

W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze święte jak w niedziele (8.00, 10.30, 15.00). Tradycyjnie o godz. 17.00 Msza święta przy dzwonnicy na dole.W tym dniu po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie z rodzicami dzieci ze scholii i ministrantów w sprawie wyjazdu wakacyjnego

W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 modlimy się w intencji naszych strażaków z okazji ich święta świętego Floriana.

Od najbliższego czwartku próby scholii będą się odbywać o godz. 16.45

W piątek wspominamy św. Anioła Jerozolimskiego – karmelitę, męczennika

Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Po Mszy świętej o godz. 8.00 adoracja, a po Mszy świętej o godz. 10.30 procesja eucharystyczna. Taca przeznaczona jest na inwestycje.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy świętej o 18.00. W piątek okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą świętą. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W sobotę modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.

Rada Parafialna na ostatnim zebraniu podjęła uchwałę o zbieraniu ofert na stanowisko „kosiarza”. Jeśli by więc byli chętni do takiej pracy za odpłatnością to proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli. Składka na ten cel będzie ogłoszona po wynegocjowaniu warunków z kosiarzem.

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki naszej Patronki świętej Anny.