OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023 r.

W czwartek przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Na Msze święte które będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 16.00 przynosimy z domu gromnice, które zostaną poświęcone. Jest to również dzień modlitw za osoby konsekrowane, a także dzień modlitw o powołania do życia zakonnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby żeńskich wspólnot zakonnych kontemplacyjno – klauzurowych.

W piątek  Kościół wspomina świętego Błażeja. Po Mszy świętej o 7.00 i 16.00  specjalne błogosławieństwo gardła.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy świętej o 16.00 będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą świętą. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W sobotę modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi podczas Mszy świętej o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie świętej Agaty. Po Mszach świętych błogosławieństwo chleba.

Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40 godzinne, które ma nas przygotować na owocne przeżycie Wielkiego Postu. Przez 3 kolejne niedziele po Mszy świętej o godz. 10.30 do godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy.

Ofiary na tacę z następnej niedzieli z przeznaczeniem na inwestycje. Jednocześnie jest to niedziela adoracyjna.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Chyżnem informuje o zapisach do oddziału przedszkolnego dzieci w wieku od 3 do 6 lat na rok szkolny 2023/24. Rekrutacja odbywać się będzie w dniach od 13 do 24 lutego 2023 r. Dokumenty można pobrać ze strony szkoły lub w sekretariacie.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Chyżnem zaprasza wszystkich druhów Strażaków na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się 4 lutego 2023 r. o godz. 18.00 w remizie OSP.

Naszym parafianom i sympatykom oraz przybyłym gościom, a także wszystkim wypoczywającym na feriach zimowych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętej Anny w nadchodzącym tygodniu.

Uznajmy w Jezusie prawdziwego Mesjasza i z miłością przyjmijmy Go do swojego życia wraz z Jego Ewangelią i Jego błogosławieństwem.