OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2023 r.

Dzisiejsza niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy świętej o godz. 8.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godz. 10.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji zapraszamy na spotkanie organizacyjne w kościele rodziców i dzieci z klasy III – przygotowujących się do I Komunii świętej, a o godz. 18.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 14.30. Różaniec z udziałem dzieci w czwartki.

W środę sprzątanie kościoła przed Odpustem Matki Bożej Różańcowej. Prosimy rodziny od numeru 207 (Giądła Grażyna) – 223 (Spytkowska Stanisława). Jeżeli ktoś nie może w tym dniu przyjść do sprzątania kościoła prosimy o załatwienie sobie zastępstwa. Niech nikt nie dyspensuje się od tej czynności, która przecież przypada tylko raz na 2,5 roku.

Do wystawionych puszek można składać ofiary na cel przygotowania odpustu.

Próba scholii w miesiącu październiku w czwartki o godz. 15.45

Również w czwartek po nabożeństwie różańcowym krótka zbiórka ministrantów

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek litania do św. Jana Pawła II po Różańcu. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00

W sobotę przypada  Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msza święta o godz. 8.00, suma o godz. 11.00, którą odprawi O. Jarosław Pyzia O.Carm. Po sumie procesja Eucharystyczna do kapliczek różańcowych wokół kościoła. Gorąco prosimy o asystę procesyjną, strażaków do baldachimu, dzieci do sypania kwiatków. W dniu odpustu Msza święta wieczorna szczególnie dla pracujących o godz. 17.00, a po niej Litania do Matki Boże z racji pierwszej soboty miesiąca.

Za dzisiejsze ofiary składane na tacę inwestycyjną składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Informujemy parafian, że intencje na przyszły rok, będą przyjmowane w kancelarii parafialnej od przyszłej niedzieli 8 października według harmonogramu:

od 8 – 14 października tylko 50 i 25 rocznice ślubu oraz 18-ste urodziny;

od 15 – 21 października tylko okrągłe rocznice ślubu i 1 rocznice śmierci

od 22 października – wszystkie pozostałe

W tym tygodniu do domu Ojca odeszła śp. Józefina Tutka za którą zamówiono 149 Mszy św. 6 z nich zostanie odprawiona w naszej parafii pozostałe w innych klasztorach karmelitańskich.

Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzmy błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Różańcowej i naszej Patronki świętej Anny.