IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022

W środę przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Na Msze święte które będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 16.00 przynosimy z domu gromnice, które zostaną poświęcone. Jest to również dzień modlitw za osoby konsekrowane, a także dzień modlitw o powołania do życia zakonnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby żeńskich wspólnot zakonnych kontemplacyjno – klauzurowych.

W czwartek Kościół wspomina świętego Błażeja. Po Mszy świętej o 7.00 i 16.00 specjalne błogosławieństwo gardła.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy świętej o 16.00 będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą świętą. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00. W sobotę modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi podczas Mszy świętej o godz. 7.00. W sobotę przypada również wspomnienie świętej Agaty. Po Mszach świętych o godz. 7.00 i 16.00 błogosławieństwo chleba.

Ofiary na tacę z następnej niedzieli z przeznaczeniem na inwestycje. Jednocześnie jest to niedziela adoracyjna.

Zespół „Nowa Orawa” zaprasza na charytatywny koncert kolęd „Dla Neli” 31 stycznia o godz. 19.00 w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze lub do prowadzenia rodzinnych domów dziecka. Więcej informacji na stronie internetowej www.pcpr.nowotarski.pl lub w siedzibie Centrum w Nowym Targu przy ul. Szaflarskiej 39.

Sołtys naszej wsi informuje mieszkańców, że pobór podatku gruntowego rozpocznie się od 2 lutego tj. środy i będzie trwał przez wszystkie dni tygodnia (oprócz sobót) do 24 lutego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Chyżnem zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców z Chyżnego o przekazanie 1% podatku na działalność naszej jednostki. Szczegóły są umieszczone na ogłoszeniu w gablotce przed kościołem.

Naszym parafianom i sympatykom oraz przybyłym gościom, a także wszystkim wypoczywającym na feriach zimowych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętej Anny w nadchodzącym tygodniu.