II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021

Taca z dzisiejszej niedzieli jest z przeznaczeniem na inwestycje. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie jest to niedziela adoracyjna. Do puszki z napisem „Kościół na Wschodzie” przez cały tydzień można składać ofiarę na ten cel. Bóg zapłać!

RORATY są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 7.00.Jutro będzie w nich uczestniczył wyjątkowy gość – święty Mikołaj, grzecznym dzieciom i dorosłym pewnie przyniesie jakieś upominki.

W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu pod koniec Mszy świętej dokonamy Aktu Zawierzenie Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, a potem dzieci z klasy trzeciej, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają medaliki Matki Bożej Szkaplerznej.

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece w cenie 7 zł., duże w cenie 13 zł. Przyjmujemy też na roczne wypominki.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Chyżnem pragnie z całego serca podziękować za udział w Zabawie Andrzejkowej organizowanej przez nich w celu zebrania środków na wykonanie sztandaru dla naszej szkoły. Szczególne podziękowania kieruje do tych, którzy mimo że nie mogli przyjść na tę zabawę jednak wpłacili pieniądze na ten cel, jak również tym, którzy mimo iż nie są związani z naszą szkołą, jednak wsparli finansowo tę inicjatywę i uczestniczyli w tej imprezie.

Ze względu na nowe obostrzenia sanitarne związane z panującą pandemię usilnie prosimy o zachowywanie dystansu społecznego i zakładanie maseczek na czas przebywania w kościele. Koło Gospodyń Wiejskich w Chyżnem informuje, że z powodu wprowadzenia tych obostrzeń, spotkanie opłatkowe zostaje przeniesione na inny termin, o którym będziemy Was informować.

W przyszłą niedzielę, tj. 12 grudnia 2021 r. po każdej Mszy świętej sprzedawane będą przed kościołem stroiki świąteczne zrobione przez dzieci naszej parafii. Ten kiermasz i zbiórkę pieniędzy organizuje wolontariat Szkoły Podstawowej w Chyżnem z przeznaczeniem na zakup środków medycznych dla naszego parafianina. Jednocześnie przypominamy o trwającej zbiórce żywności dla potrzebujących z naszej parafii.

W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Jan Paściaka, za którego zamówiono łącznie 40 Mszy świętych, z których 6 zostanie odprawione w naszym kościele, a pozostałe w innych kościołach karmelitańskich. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Przybyłym gościom, sympatykom oraz naszym parafianom życzymy miłej niedzieli oraz dobrego przeżycia czasu adwentu i wytrwałości w adwentowych postanowieniach.