I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT. Roraty będą odprawiane w tygodniu o godz. 7.00. W adwencie NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ. Dla dzieci uczestniczących z lampionami w roratach, przygotowana jest specjalna plansza. Zaznaczamy, że obrazki do naklejania otrzymują TYLKO dzieci obecne na roratach. Nie rozdajemy obrazków dzieciom nieobecnym. Za uczestnictwo w roratach przewidziane są nagrody. Dzieci też mogą zabrać ze sobą papierowe aniołki, wyłożone w koszu przy ołtarzu, które po spełnieniu dobrego uczynku podpisane i nie złożone przynoszą do kościoła na roraty, i z nich będziemy losować dziecko, które zabierze do domu na jeden dzień figurkę Archanioła Gabriela, który w tegorocznych roratach prowadzi nas „Drogą do Betlejem”. Z tych aniołków powstanie ANIELSKA CHOINKA DOBRYCH UCZYNKÓW.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą. Zwracamy się z prośbą, by nie odkładać spowiedzi tylko na piątek ale korzystać już od poniedziałku z sakramentu pokuty. W sam piątek nie jesteśmy bowiem w stanie wszystkich wyspowiadać przed Mszą świętą, a ona musi się rozpocząć punktualnie ze względu na szkołę. Liczymy na zrozumienie. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00.

Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na inwestycje. W tym dniu również zbiórka ofiar do puszek „Na Kościół na Wschodzie”.

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – małe świece w cenie nie mniej niż 7 zł. oraz duże świece w cenie nie mniej niż 13 zł. Przyjmujemy także na roczne wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele.

Wolontariat Szkoły Podstawowej w Chyżnem ogłasza świąteczną zbiórkę żywności w dniach od 01 do 15 grudnia br. Zbierane będą produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia np.: mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy, słodycze itp. Kosze na żywność wystawione będą w Szkole Podstawowej oraz w sklepie „Polański” przy drodze głównej w Chyżnem. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wsparcia tej akcji charytatywnej.

Koło Gospodyń Wiejskich w Chyżnem organizuje spotkanie opłatkowe dla seniorów naszej wsi. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do remizy OSP w Chyżnem w dniu 12 grudnia 2021 r. o godz. 17.00. Zapisy prowadzą: dla Chyżnego Górnego – Katka Kulka, dla Chyżnego Dolnego – Monika Stefko Turwoń. Istnieje możliwość dowozu dla osób, które nie posiadają własnego transportu. Mamy nadzieję, że sytuacja pandemiczna nie przeszkodzi nam w naszym spotkaniu opłatkowym.

W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Jan Szkodoń, za którego zamówiono łącznie 96 Mszy świętych, z których 7 zostanie odprawione w naszym kościele, a pozostałe w innych kościołach karmelitańskich. Pragniemy też poinformować, że Msze święte gregoriańskie za śp. Jana Bednarza, będą odprawiane w grudniu br. w naszym karmelitańskim kolegium w Rzymie. W tym tygodniu w USA zmarł śp. Jan Paściak, którego pogrzeb w Stanach odbędzie się w sobotę. W tym dniu w naszym kościele o godz. 12.00 odprawimy też Mszę świętą pogrzebową za śp. Jana. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Przybyłym gościom, sympatykom oraz naszym parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia czasu adwentu.