Fałszywy pasterz

Dzisiaj Chrystus przestrzega nas  przed złymi i fałszywymi pasterzami, bo dziś nie brakuje fałszywych i złych pasterzy, którzy są złodziejami i rozbójnikami. To są ci, którzy mówią, że prawdziwe życie i szczęście można znaleźć poza owczarnią Chrystusa. To są ci, którzy zwodzą i mamią ludzi fałszywymi obietnicami. To są ci, o których mówi św. Paweł, że ich Bogiem jest brzuch, a chwała w tym, czego winni się wstydzić. To są ci, którzy w środkach masowego przekazu propagują  materialistyczny ideał życia. To są ci, dla których nie ma żadnej świętości, którzy wszystko gotowi są poświęcić dla chwil przyjemności, dla życia w luksusie, którzy zatracili poczucie chrześcijańskiej wartości.

To ci, którzy zdradzają kapłaństwo przez afery finansowe, obyczajowe, seksualne, pedofilskie…  Gdy piszę o tym, z bólem wracają słowa samego Jezusa z odczytanej dziś Ewangelii: Ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Oraz inne zdanie: Owce za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych. Są bowiem księża, którzy parafianom wciąż wydają się obcy.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Chrystusową owczarnię, jaką jest Kościół. Od nas samych zależy, czy w otaczającym nas świecie będziemy jak dobry Pasterz, czy raczej jak pożałowania godny najemnik.

Warto zatem  dziś zadać sobie pytania: kto jest moim  pasterzem? Czyjego głosu słucham? Za kim idę?  Jezu , Dobry Pasterzu –  prowadź  nas!

Wasz Proboszcz O. Andrzej Mikołajczyk O.Carm
4 niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza 12.05.2019

01_Chyżne