5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021

Za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na inwestycje składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu trwają prace konserwatorskie przy odnowieniu figury św. Nepomucena. Z oględzin konserwatora zabytków wynikło, że figura jest znacznie uszkodzona, co wpłynęło na przedłużenie terminu oddania. Jest on przewidziany w połowie maja. Koszt konserwacji to kwota 33 tys. zł.

Jutro przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w czasie pandemii (8.00, 9.30, 10.30, 11.30, 15.00). Tradycyjnie o godz. 17.00 Msza św. przy dzwonnicy na dole.

We wtorek podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się w intencji naszych strażaków z okazji ich święta św. Floriana.  Po Mszy św. na parkingu koło kościoła poświęcenie nowego wozu strażackiego naszej jednostki.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek. W czwartek modlimy się podczas Mszy św. o 18.00 o nowe i święte powołania kapłańskie. W piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny  chorych w domach od godz. 10.00. W dalszym ciągu obowiązuje  indywidualne zgłoszenie chorych.  

W sobotę o godz. 10.00 spotkanie w kościele z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św.

W związku z rezygnacją „kosiarza” poszukujemy osoby chcącej podjąć się tej funkcji. Koszenie obejmuje teren k/ kościoła, plebanii oraz cmentarz. Wynagrodzenie to kwota 7 tys. zł.

W dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 14.45.  Potem Msza św. o  15.00

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła + Józefina Kulasiak za którą zamówiono 96 intencji Mszy św. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…