34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.11.2019

Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi, a  po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie na „Posiadówce” z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

Przyszłą niedzielą rozpoczniemy nowy okres liturgiczny – ADWENT. Zwyczajem naszym Msze św. przez ten okres będą w tygodniu tylko rano o godz. 7.00. W związku z tym, że jest to także pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca z przeznaczeniem na budowę kaplicy. Ostatnie prace przy kaplicy wraz z materiałem kosztowały 22.390 zł, ławki 7.300 zł. Łącznie wydaliśmy 29.690 zł. Na koncie w banku pozostało: 122.700 zł. Przy tej okazji dziękujemy Firmie Grzegorz KONDYS z Jabłonki za ofiarę 1.000 zł na budowę kaplicy.

Dziękujemy Wspólnocie Leśnej URBAR za drzewo na opał oraz Eugeniuszowi i Krzysztofowi Kulka za prace w lesie i przewoźnikowi z Zubrzycy Górnej.

Z radością informujemy, że podczas Orawskiego Byrcoka w swoich kategoriach poszczególne miejsca zajęli także przedstawiciele naszej parafii:             I miejsce kobiety – grupa śpiewająca, II miejsce zespół ROMBAŃ i III miejsce ŻURAWINKI. Gratulujemy!

W ubiegłą niedzielę było zgłoszenie na policję o złym parkowaniu samochodów na Mszy św. o godz. 15.00. Po rozmowie z policją raz jeszcze apelujemy do kierowców, aby parkować samochody nie blokując drogi. Jednocześnie prosimy innych użytkowników  drogi o wyrozumiałość.

Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Caritas zachęcają do skorzystania z projektu „Małopolski Tele – Anioł” który to projekt ma na celu wezwanie pomocy w każdych okolicznościach. Bliższe informacje na plakacie oraz ulotkach rozłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki naszej Patronki św. Anny.