33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021

Dzisiaj w Kościele na całym świecie obchodzony jest ustanowiony przez papieża Franciszka V Światowy Dzień Ubogich. Włączmy się w tę modlitwę Kościoła. Do ustawionych puszek można składać ofiary na pomoc ludziom ubogim. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”! Dzisiejsza niedziela jest też dniem solidarności z Kościołem prześladowanym. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich prześladowanych chrześcijanach, a zwłaszcza o braciach w wierze żyjących w Libanie.

W piątek po Mszy świętej o godz. 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Na ogrzewanie kościoła złożono jak dotąd 19.850 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiary.

Informujemy, że koszt wywozu śmieci z cmentarza z okresu porządków związanych z uroczystością Wszystkich Świętych to kwota: 1.539 zł.

Taca na inwestycje z ubiegłej niedzieli wyniosła: 2.700 zł, 20 $ i 3 Euro, co w sumie daje 2.800 zł. Za wasze ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Informujemy, że przy naszej Szkole Podstawowej w Chyżnem zostało zainstalowane metalowe serce na nakrętki, które ma służyć całej naszej chyżniańskiej społeczności. Zatem każdy, komu zależy na ekologii i na pomocy w sfinansowaniu rehabilitacji dla chorych dzieci, może tam wrzucić nakrętki.

W związku z gwałtownie narastającą liczbą zachorowań na koronawirusa, również i w naszej parafii usilnie apelujemy o przestrzeganie nie odwołanych rygorów sanitarnych, zwłaszcza w kościele: stosowanie dystansu społecznego, dezynfekcję rąk i zasłanianie nosa i ust maseczką. Dbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Małgorzata Paściak za którą zamówiono łącznie 103 intencje Mszy świętych, z których 9 zostanie odprawione w naszym kościele, a pozostałe w innych kościołach karmelitańskich.

Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzmy błogosławionego tygodnia pod opieką naszej Patronki świętej Anny.