3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020

W przyszłą niedzielę  przypada święto OFIAROWANIA  PAŃSKIEGO –  MATKI  BOŻEJ  GROMNICZNEJ. Na Msze św. przynosimy z domu gromnice,  które zostaną poświęcone. Jest to również dzień modlitw za osoby konsekrowane, a także dzień modlitw o powołania do życia zakonnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby wspólnot zakonnych kontemplacyjno – klauzurowych.

W sobotę jako pierwszą miesiąca  modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi podczas Mszy św. o godz. 7.00.

Ze względu, że za tydzień w niedzielę przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej  adoracja została przeniesiona na  drugą niedzielę miesiąca.  Taca zbierana 9 lutego  będzie  na wsparcie budowy kaplicy pogrzebowej.

Otrzymaliśmy fakturę za ostatni okres grzewczy kościoła na kwotę 6.265 zł.  Jednocześnie prosimy o zamykanie drzwi do kościoła.

Tym wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie śp. O. Michała Wojnarowskiego w Krakowie składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy za zamówienie  98 intencji Mszy św. Podziękowania raz jeszcze dla wspólnoty URBAR-u za sfinansowanie autokaru oraz  dla kapeli ROMBAŃ.

Rozpoczęły się  ferie zimowe. „Posadówka” jest czynna w tygodniu od 10.00 – 13.00 dla dzieci młodszych i od 17.00 – 22.00 dla młodzieży. Prosimy o przestrzeganie godzin otwarcia, jak i dbania o sprzęt i pilnowanie porządku.

Pozostało nam jeszcze kilka egzemplarzy książki „Chyżniańskie opowieści” w cenie 30 zł, którą można nabyć w kancelarii.  Wydrukowane zostało 500 egzemplarzy, które bardzo szybko się rozeszły, co było dla nas dużym i miłym zaskoczeniem. W tej chwili trwa dodruk kolejnych 500 szt. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. W najbliższych dniach kolejna partia książek dotrze do Chyżnego o czym poinformujemy. Jednocześnie dziękujemy, tym którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i uczestniczyli w promocji książki. Bóg zapłać!

Wszystkim parafianom oraz gościom i sympatykom naszej  parafii  życzymy  w nadchodzącym tygodniu opieki św. Anny, a tym, którzy odpoczywają na feriach zimowych by były  bezpieczne.