3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019

W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także dzień świętości życia. W tym dniu będzie można włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informacje i foldery znajdują się na stoliku w wejściu do kościoła.

W środę w ramach przygotowań do bierzmowania spotkanie w kościele o godz. 17.00.

W kancelarii parafialnej są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Zachęcamy do ich nabywania – ofiary z ich sprzedaży są przeznaczone na „Caritas”.

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą wyjątkowo w tym roku od soboty 6 kwietnia do wtorku 9 kwietnia, które poprowadzi Ks. Piotr Jasek ze zgromadzenia Księży Orionistów z Warszawy. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się już na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Sprawę rekolekcji polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

Otrzymaliśmy fakturę za kolejny okres grzewczy kościoła na kwotę 7.718 zł. Na koncie pozostało jeszcze 7.702 zł.

Składamy serdeczne podziękowanie za zrozumienie i złożone ofiary na budowę kaplicy pogrzebowej. Chyżne dolne złożyło 44.250 zł, Bugaj i Zawodzie 13.950 zł, Chyżne górne nr 207-259 złożyło 25.800.  Bóg zapłać też tym osobą, które się trudziły dokonując zbiórki. Obecnie na koncie w banku posiadamy kwotę 181,849 zł. Przy tej okazji podziękowania także dla Eugeniusza i Krzysztofa Kulka oraz  Romana i Szymona Bednarz za pracę przy pileniu i zwożeniu drzewa na kaplice i na opał. Jeśli pozwoli pogoda w tym tygodniu ruszy budowa.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyły rodziny: Budzińskich i Litwiak. Bóg zapłać!

Za zmarłą  Marię Czerwień, której pogrzeb odbył się w miniony wtorek zamówiono łącznie 101 intencji Mszy św.

Przypominamy, że z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z zimowego na letni czyli przesuwamy zegarki godzinę do przodu.  Z tego względu od poniedziałku 1 kwietnia wieczorna Msza św. będzie w tygodniu odprawiana o 17.00.

Tym, którzy podjęli postanowienia wielkopostne życzy wytrwałości, a wszystkim parafianom i gościom dobrego przeżywania  Wielkiego Postu, Bożego błogosławieństwa na każdy  dzień.

Przyjmijmy Błogosławieństwo Boga, które niech będzie dla nas pomocą w wiernym wypełnianiu przykazań.