2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019

Dzisiejsza niedziela w Kościele Polskim jest obchodzona jako niedziela „AD  GENTES” – czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z  Misjonarzami.

We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Patrona Kościoła. Msze św.  o 7.00 i 16.00. W tym dniu druga część egzaminu do bierzmowania dla klasy III gimnazjum, a w środę dla klasy VIII. Rozpoczęcie egzaminów o godz. 17.00 na plebanii.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: w czwartek  po Mszy św. o godz. 16.00  droga krzyżowa dla dzieci,  w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00 droga krzyżowa dla starszych, o godz. 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy z racji pracy nie mogli być wcześniej. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma obowiązek uczestniczyć w piątkowej drodze krzyżowej o godz. 19.00.

W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym   o godz.  14.00

W tym tygodniu Rada Parafialna dokona zbiórki ofiar na kaplicę pogrzebową. Ustalona kwota to 500 zł od rodziny i 250 zł od osób samotnych. Wpłaty można dokonać w całości lub w dwóch ratach. I rata będzie zbierana w tym tygodniu: 250 zł od rodziny i 100 zł od osób samotnych, II rata będzie dopiero w okolicy czerwca: 250 zł od rodziny i 150 zł od osób samotnych.  Bóg zapłać za ofiary i za zrozumienie. Dziękujemy także rodzinie sympatyków z Jabłonki za ofiarę 500 zł  na kaplicę.  Chcemy też poinformować, że zapłaciliśmy 10.000 zł za projekt budowy kaplicy. Radę Parafialną prosimy o pobranie list z plebanii.

W kancelarii parafialnej można nabywać w ramach akcji Caritas ”baranki wielkanocne” w cenie 6 zł.

Z  naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Maria Czerwień. Pogrzeb we wtorek. O godz. 9.30 wyprowadzenie z domu, o 10.00  Msza św. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Niech błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy, otworzy nas na działanie Boga w naszym życiu.