2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM- 05.01.2020

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na wsparcie budowy kaplicy pogrzebowej.

Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tak jak w roku ubiegłym będą przygotowane specjalnie  „paczuszki”  w których  znajdować się będzie kreda i kadzidło, które na końcu Mszy św. poświęcimy, aby zabierać je do naszych domów. Dokonamy także poświęcenia  wody. Ofiary składane  na tacę w tym dniu są z przeznaczeniem na misje.

W dniu Trzech Króli przez naszą parafię przejdzie IV ORSZAK  KRÓLEWSKI, który wyruszy o godz. 10.00 przy akompaniamencie zespołu Rombań spod remizy OSP i przejdzie do kościoła. Zapraszamy dzieci i rodziców  do wzięcia udziału w tym orszaku. Dla dzieci są przygotowane specjalne królewskie korony. Prosimy dzieci z zespołu Żurawinki o ubranie  strojów regionalnych.

W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Zakończyliśmy kolędę – wizytę duszpasterską. Chcemy wyrazić gorące i serdeczne podziękowania za wszelką życzliwość, otwartość oraz za gościnność. Dziękujemy także  tym którzy się trudzili w przygotowaniu posiłków. Mówimy   Bóg zapłać  za złożone ofiary! 5 tys. z tych ofiar przeznaczyliśmy na wsparcie budowy kaplicy pogrzebowej.  Do naszych podziękowań dołącza się też Pan organista i Pan kościelny oraz ministranci.

Już dzisiaj zapraszamy na promocję książki „Chyżniańskie opowieści” która będzie miała miejsce w niedzielę 19 stycznia o godz. 16.30 w naszej remizie. Celem książki jest propagowanie historii, kultury i zwyczajów Chyżnego. Zapraszamy zatem raz jeszcze nie tylko mieszkańców Chyżnego ale każdego, komu leży na sercu nasza orawska i chyżniańska tradycja. Patronat medialny: Tygodnik Podhalański i Orawa.tv

Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom i sympatykom naszej chyżniańskiej parafii życzymy wszelkich Bożych łask  i opieki św. Anny.