13 Niedziela Zwykła – 28.06.2020

Jutro obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zmienia się porządek w tygodniu Mszy św.  I tak w poniedziałek, środę i piątek Msza św. o godz. 7.00, we wtorek, czwartek i   sobotę o godz. 18.00. Wyjątek stanowi I piątek miesiąca, gdzie Msza św. będzie rano i wieczorem.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.   W piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.  W sobotę podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi.

Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o asystę. Ofiary składane na tacę będą z przeznaczeniem na inwestycje. Bóg zapłać!

 28 sierpnia o godz. 17.00, Ks. Bp. Jan Zając  udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Ponieważ jest to piątek Ks. Biskup udziela dyspensy.

Informujemy, że woda na cmentarzu służy tylko do podlewania. Nie jest ona zdatna do picia. Woda jest w pompie oraz na budynku kaplicy koło toalety.

Zwracamy uwagę, że zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia uczestnicy Mszy św. w kościele są zobowiązani do zakrywania ust i nosa poprzez noszenie maseczek.

Stowarzyszenie „Pro Missio” w dniu 8 lipca o godz. 11.30 przeprowadzi zbiórkę w naszej parafii zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD, komputery…).  Sprzęt proszę składać na parkingu   k/ kościoła na dzień przed planowaną zbiórką. Dochód z akcji wspomoże Polskich Misjonarzy prowadzących misje w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.  Informacje na plakacie lub ulotkach.

W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!