10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.06.2021

Dzisiejsza niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na inwestycje. Przy tej okazji informujemy, że została ustawiona odnowiona figura św. Nepomucena. Przy figurze brakuje  jeszcze kamiennego ogrodzenia, które w miarę możliwości  zostanie postawione. Koszt renowacji to kwota 33 tys. zł. Także drzwi wahadłowe prowadzące do kościoła zostały oddane do odnowy. Prace przy nich prowadzą Jan i Kazimierz Czerwień

Trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o asystę procesyjną. Z niepokojem obserwujemy fakt, małego uczestnictwa dzieci i młodzieży w tych nabożeństwach. Wyczulamy Rodziców na zaistniałą sytuację. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i ziół.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Już dziś zapraszamy na CZUWANIE  FATIMSKIE. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00.

Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i za dekorację drogi; dziękujemy strażakom, niosącym feretrony, dzieciom, ministrantom, zespołowi ROMBAŃ, a pozostałym za wspólną modlitwę.

Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom oraz gościom i naszym sympatykom  życzymy wszelkich łask Bożych i opieki   Patronki św. Anny.