1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:  W czwartek  po Mszy św. o godz. 16.00  droga krzyżowa dla dzieci,  w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00 droga krzyżowa dla starszych, a o godz. 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy z racji pracy nie mogli być wcześniej.  W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym   o godz.  14.00.

Droga krzyżowa w piątek o godz. 19.00 i Gorzkie Żale w niedzielę będą transmitowane przez Internet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Za odprawienie drogi krzyżowej lub uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św.)

Przyszła niedziela w Kościele Polskim będzie obchodzona jako niedziela „AD  GENTES” – czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z  Misjonarzami. Do puszek ustawionych w kościele będzie można składać ofiary za które serdecznie dziękujemy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie w kościele z rodzicami uczniów klasy III, która przygotowuje się do Pierwszej Komunii św.

W naszej archidiecezji od Środy Popielcowej  rozpoczął się okres Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do uroczystości Trójcy św. czyli do 30 maja.

Tym, którzy podjęli postanowienia wielkopostne życzymy wytrwałości, a wszystkim dobrego przeżycia Wielkiego Postu i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Niech Boże błogosławieństwo  będzie dla nas umocnieniem i siłą w dźwiganiu codziennego krzyża.