1 NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT. Roraty  będą odprawiane w tygodniu o godz. 7.00. W adwencie NIE BĘDZIE  MSZY  ŚW. WIECZORNEJ. Dla dzieci uczestniczących w roratach, przygotowana jest specjalna plansza. Zaznaczamy jednak, że naklejki otrzymują TYLKO dzieci obecne. Nie rozdajemy naklejek nieobecnym dzieciom. Za uczestnictwo przygotowane są nagrody. Będziemy także losować  figurkę Matki Bożej. Dzieci prosimy, by na roraty  przynosiły lampiony oraz gwiazdki wykonane z papieru, które powinny być podpisane  nazwiskiem, imieniem i klasą. Przygotowaliśmy także kilka niespodzianek adwentowych dla dzieci, a wśród nich aniołki dobrych uczynków, które zawiesimy na choince przy szopce.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Zwracamy się jednak z prośbą, by nie odkładać spowiedzi tylko na piątek ale korzystać już od poniedziałku z sakramentu pokuty. W sam piątek nie jesteśmy bowiem w stanie wszystkich wyspowiadać przed Mszą św. a ona musi się rozpocząć punktualnie ze względu na szkołę. Liczymy na zrozumienie. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00.

W przyszłą  niedzielę zbiórka ofiar do puszek „Na Kościół na Wschodzie”.

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki. Ofiary za nie  przeznaczymy dla pana organisty. Składając ofiarę proszę jednak uwzględnić fakt chodzenia organisty po kolędzie. Są też do nabycia  świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”- małe świece  w cenie nie mniej niż 6 zł.  oraz duże świece w cenie nie mniejszej niż 12 zł. Przyjmujemy także na roczne wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Ponadto wydrukowaliśmy ścienny parafialny kalendarz w którym znajdują się zdjęcia z naszych uroczystości.  Cena kalendarza 10 zł, a można go nabyć  w kancelarii.

Przybyłym gościom, sympatykom oraz naszym parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia czasu adwentu.