1 NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT. Roraty  będą odprawiane w tygodniu o godz. 7.00. W adwencie NIE BĘDZIE  MSZY  ŚW. WIECZORNEJ. Dla dzieci uczestniczących w roratach, przygotowana jest specjalna plansza. Zaznaczamy jednak, że naklejki otrzymują TYLKO dzieci obecne. Nie rozdajemy naklejek nieobecnym dzieciom. Za uczestnictwo przygotowane są nagrody. Będziemy także losować  figurkę Matki Bożej. Dzieci prosimy, by na roraty  przynosiły lampiony oraz paski z kolorowego papieru, które powinny być podpisane  nazwiskiem, imieniem i klasą.  Z tych pasków powstanie CHOINKOWY ŁAŃCUCH DOBRYCH UCZYNKÓW. Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy aplikację na telefony komórkowe „Adwent Dobrych Uczynków 2019”. Na każdy dzień adwentu przygotowane zostało zadanie, po wykonanie którego dzieci zbierają serduszka. Dodatkowo za każde uczestnictwo w roratach każdego dnia można zapalić wirtualny lampion.  Aplikację można pobrać ze sklepu Google wpisując nazwę „Adwent Dobrych Uczynków”. Link do pobrania aplikacji znajduje się także na stronie internetowej parafii.

Ze względu, że na dzisiejszą niedzielę jest do odczytania list abp. Jędraszewskiego nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie dziękujemy za  ofiary składana dziś na tacę z przeznaczeniem na kaplicę pogrzebową.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Zwracamy się jednak z prośbą, by nie odkładać spowiedzi tylko na piątek ale korzystać już od poniedziałku z sakramentu pokuty. W sam piątek nie jesteśmy bowiem w stanie wszystkich wyspowiadać przed Mszą św. a ona musi się rozpocząć punktualnie ze względu na szkołę. Liczymy na zrozumienie. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00.

W przyszłą  niedzielę zbiórka ofiar do puszek „Na Kościół na Wschodzie”.

Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 spotkanie na plebanii Rady Parafialnej oraz Komitetu Budowy Kaplicy.

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki oraz  świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”- małe świece  w cenie nie mniej niż 6 zł.  oraz duże świece w cenie nie mniejszej niż 12 zł. Przyjmujemy także na roczne wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Ponadto wydrukowaliśmy kolejny ścienny parafialny kalendarz w którym znajdują się zdjęcia z naszych uroczystości.  Cena kalendarza 10 zł, a można go nabyć  w kancelarii. Kościoły Archidiecezji Krakowskiej to album w którym jest opisana także nasza parafia. Cena albumu 80 zł. który także można nabyć w kancelarii.

Przybyłym gościom, sympatykom oraz naszym parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia czasu adwentu.